Danes, v petek, 8. 6. 2018, smo se poslovili od najstarejši otrok v vrtcu. Otrok, ki bodo v mesecu septembru prestopili prag šole. Tako za nas, kot tudi za otroke in tudi njihove starše so to pomembni dnevi, zato smo jih želeli preživeti malo drugače.

Že zjutraj smo se z otroki odpravili v šolo, kjer smo se sprehodili po učilnicah in imeli zajtrk v veliki šolski jedilnici. Bilo je nekaj posebnega. Nato smo se odpravili nazaj proti vrtcu, se tam poslovili še od vrtčevskih otrok in zaposlenih. Sledila je predaja ključa mlajšim otrokom, ki so skozi poligon morali pokazati svoje spretnosti in s skupnimi močmi poiskati ključ. Mlajši otroci so pokazali, da to zmorejo in zato smo jim z zaupanjem predali ključ. Najstarejši smo se predstavili s pesmico in deklamacijo, kasneje pa se poigrali še z našimi starši.

Tako smo si dan naredili nekoliko drugačen. Za nekatere je bil to zadnji vrtčevski dan in veseli smo, da smo lahko bili del tega posebnega dne.

Vsem otrokom pa želimo nepozabne počitnice polne smeha in otroške razigranosti!

 

Prispevek pripravila: Jasna Lipovec

Foto: Nina Krajnc in Ines Luknjar