V toplih dneh večkrat naletimo na kakšno čebelo na travniku. Pa res čebela zna samo leteti in pičiti. Seveda ne, čebelice znajo veliko več. Ob fotografijah smo se pogovarjali o pomenu čebel, opraševanju, čebelnjaku, roju čebel, panjskih končnicah, matici, medu in še marsikaj. Predvsem pa smo spoznali kako pomembno vlogo imajo čebele tudi za življenje ljudi. Sedaj vemo tudi, da si čebela zapomni obraz človeka, da mora tudi ona v šolo, da ne prepozna rdeče barve, da ima na zadnjih nogah posebne koške za nabiranje cvetnega prahu in še veliko več. Obiskali smo zelo lepo urejen čebelnjak pri Magdičevih v Mekotnjaku in si vse ogledali res od blizu. Čebelice pa so  marljive delavke. Tako kot mi, saj smo v vrtcu izdelali čisto naš čebelnjak in ga postavili na ogled vsem obiskovalcem vrtca.

Skupaj  se imamo lepo!

 

Pripravila: Irena Magdič

Foto: Irena Magdič