V oddelku, kjer so bili združeni otroci prvega starostnega obdobja in otroci kombiniranega oddelka, so se ta teden igrali igre z vodo in z barvami. Igrali so se z vodo v vodnem kotičku – vodo so nalivali in prelivali v večje in manjše posodice; na terasi vrtca pa so ustvarjali mokre odtise dlani in stopal. Pri vadbeni uri so se igrali gibalne igre z vodnimi baloni. Pihali so barvne mehurčke s slamicami in jih odtisnili na papir; pripravili so domačo limonado in se z njo osvežili. Z barvami so se igrali tudi na vrtčevski terasi ter z odtisi dlani ustvarili različne morske živali.

V oddelku otrok drugega starostnega obdobja  so pihali in sopihali. Spoznavali so kaj in kdo vse piha ter kateri predmetu  potrebujejo  pih za svoje delovanje. Tako so pihali vato,  palčke, balone, vetrnice, milne mehurčke, ladje, s slamico barve in si s tem razgibali tudi svoj govorni aparat. Dodobra pa so  sopihali  na pohodu do Gajševskega jezera, kjer jih je pričakal velik labod.

Skupaj smo se imeli lepo  v drugem počitniškem tednu.

 

Prispevek pripravili: Nina Kosi, Irena Magdič

Foto: Nina Kosi, Gabrijela Marič, Simona Juterša, Irena Magdič