Evropski teden mobilnosti smo v našem vrtcu pričeli z dejavnostjo “Bei zajček.” Otrokom je bila predstavljena pravljica o zajčku, ki je zaradi onesnaževanja okolja postal umazan. Zato smo se odločili, da mu pomagamo in izvedemo pohod pri katerem bomo na različnih postajah reševali različne naloge in tako pomagali zajčku.

Najmlajši otroci so se odpravili na ploščad pred vrtcem, kombinirani oddelek je izvedel pohod do Ribičevega mlina, oddelka drugega starostnega obdobja pa pohod do Gajševskega jezera in nazaj. Vsak po svoji poti, eni po poljski poti in drugi po gozdni poti.

Ob koncu smo umazanemu zajčku pomagali z belimi nalepkami in ga tako vsaj malo “očistili.”

Tudi v naslednjih dneh bomo poskrbeli za naše okolje tako, da bomo hodili peš, se vozili s kolesi, poganjalci in tricikli.

Prispevek pripravila: Jasna Lipovec

Foto: Ines Luknjar, Simona Juterša, Simona Trstenjak in Nina Krajnc