V evropskem tednu mobilnosti smo se v oddelku drugega starostnega obdobja (od 4 do 6 let) odločili, da sledimo motu “gremo peš.”

V ponedeljek, 16. 9. 2019, smo se potepali na relaciji Cezanjevci – Spodnji Kamenščak – Cezanjevci. Pot smo prehodili po glavni cesti, gozdu in poljskih poteh. Prehodili smo 6, 18 kilometrov.

V torek, 17. 9. 2019, smo se podali proti Lukavcem. Prehodili smo 5, 30 kilometrov.

V sredo, 18. 9. 2019, smo se udeležili prireditve na Glavnem trgu v Ljutomeru. Tudi to pot smo prehodili peš in prišteli 8, 23 kilometrov.

V četrtek, 19. 9. 2019, smo skupaj z učenci OŠ Janka Ribiča Cezanjevci pretekli razdaljo 200 metrov in tako aktivno sodelovali v natečaju “TEKMUJ MLAD, ZMAGUJ POŠTENO.”

V petek, 20. 9. 2019, smo skupaj z ostalimi oddelki vrtca izvedli skupno dejavnost in se odpravili do Gajševskega jezera. Prehodili smo razdaljo 4, 89 kilometra.

Skupaj smo v tem tednu prehodili 24,6 kilometrov. S tem smo si pridobili veliko vzdržljivosti, na poti smo srečali in opazili marsikaj zanimivega, veliko smo se pogovarjali, predvsem pa smo bili sproščeni in nasmejani.

Strokovni delavki Jasna in Nina sva na vse otroke izjemno ponosni, saj so že v začetku šolskega leta pokazali, da zmorejo zelo veliko, zato verjameva, da nas čaka zanimivo in veselo šolsko leto 2019/2020.

Nadaljujemo že jutri, v soboto, 21. 9. 2019… več sledi…

Prispevek pripravila: Jasna Špindler

Foto: Nina Krajnc