Otroci iz razvojnega oddelka vrtca Buba, znani tudi kot otroci in vzgojiteljici iz modre igralnice, smo letos povabili vse otroke in vzgojiteljice iz drugih skupin vrtca Cezanjevci k obeleženju svetovnega dneva zavedanja o avtizmu. Ta dan poteka vsako leto 2. aprila in se po vsem svetu obeležuje s pohodom z modrimi baloni. Tako so tudi nas zjutraj pred igralnicami pričakali baloni; preden pa smo se odpravili na sprehod, smo spoznali Erika, predšolskega otroka z avtizmom, glavnega junaka v pravljici Erikov svet. Vzgojiteljice so otrokom na njim razumljiv in enostaven način pojasnile, zakaj poteka pohod z modrimi baloni. Kljub hladnemu vetru smo se pogumno odpravili na kratek sprehod in s sabo vzeli vsak svoj modri balon in tako ozaveščali o življenju s to diagnozo. Za starše in ostale obiskovalce vrtca pa smo pripravili nekaj dejstev o življenju z avtizmom. Vljudno vabljeni, da jih preberete pri vhodu v vrtec in delite še z drugimi.

Pripravila: Ana Žnidarič