Evropski teden športa, ki bo letos potekal med 23. in 30. septembrom je namenjen spodbujanju udeležbe v športu in telesni dejavnosti. Cilj projekta je ljudi vseh starosti spodbuditi, da bodo aktivni skozi vse leto in ne le v tednu, ki je pred nami. Slogan Evropskega tedna športa se tudi letos glasi #BEACTIVE. Več o samem projektu si lahko preberete na spletni strani ewos.olympc.si.

V vrtcu Cezanjevci se zavedamo kako velikega pomena sta šport in telesna aktivnost za naše zdravje. Prav tako pa menimo, da je za naše dobro počutje med drugim pomembno tudi druženje  s prijatelji in medsebojno povezovanje. Zato smo se odločili, da bomo ta teden migali vsi skupaj. In tako je tudi bilo. Čeprav je zunaj deževalo se nismo dali motiti. Zbrali smo se v večnamenskem prostoru, kjer smo izvajali vaje »TIBETANČKE ZA OTROKE«. Otroci in vzgojiteljice 1.starostnega obdobja so migali ob gibalni zgodbi DEDEK V MIZARSKI DELAVNICI.  Z otroci in vzgojiteljicami 2.starostnega obdobja pa ob zgodbi KAKO RASTE REGAT. Dogovorili smo se, da se tudi jutri zberemo skupaj in spet zamigamo. Če nam bo vreme naklonjeno bomo odtekli KROG PRIJATELJSVA na našem igrišču.

Prispevek pripravila: Nina Krajnc

Foto: Ines Luknjar in Jasna Lipovec