Spoštovani!

Glede na sproščanje ukrepov povezane z COVID-19, smo za naš vrtce sprejeli naslednja navodila.

• Delovni čas vrtca je prilagojen potrebam po varstvu otrok tako, da ne prihaja do mešanja skupin.
  • Skupine so strukturirane po pravilniku o normativih za opravljanje dejavnosti predšolske vzgoje.
  • Vzgojno-izobraževalno delo v oddelku izvajata vzgojiteljica in vzgojiteljica-pomočnica.
  • Jutranjega zbiranja in popoldanskega združevanja skupin ni.
  • Delovni čas strokovnih delavk je razporejen tako, da do zgoraj omenjenega združevanja ne prihaja.
  • Zaščitne maske so v območju vrtca priporočljive.
  • Strokovne delavke v oddelku zaščitnih mask ne nosijo.
  • Vstop v garderobo pred oddelkom, katerega obiskuje otrok, je dovoljen zdravim staršem in otrokom. Vstop staršev v igralnico ni dovoljen.
  • Prvi vhod v vrtec (ograja) ob prihodu na delovno mesto razkuži strokovna delavka in vrata pusti odprta, tako da ne prihaja do stikov s kritično točko (dotik kljuke). Ta vrata se ponovno razkužijo ob prihodu vseh otrok in se tudi zaprejo. Enak protokol velja ob prihodu staršev po otroke v vrtec.
  • Pred stikom roke s kljuko na vhodnih vratih vas vljudno prosimo, da si razkužite roke.
  • Da bo mešanje otrok in staršev med skupinami čim manjše vas vljudno prosimo, da se držite naslednjih navodil:
  • Otroci prvega starostnega obdobja (zelena igralnica) vstopate in izstopate iz vrtca na glavnem vhodu (kot do sedaj).
  • Otroci prvega starostnega obdobja (oranžna igralnica) in otroci drugega starostnega obdobja (rdeča igralnica) vstopate in izstopate iz vrtca na medvhodu med oranžno in rdečo igralnico.
  • Otroci drugega starostnega obdobja (vijolična igralnica)vstopate in izstopate iz vrtca na glavnem vhodu (kot do sedaj).
  • V garderobi se poskušajte zadrževati čim krajši čas, pri tem pa upoštevajte priporočeno razdaljo (1,5 – 2 metra) med ostalimi obiskovalci.
  • Igra otrok bo potekala v manjših skupinah z igračami, ki se lahko operejo ali razkužijo.
  • Ob primernem vremenu bomo bivali zunaj, v okolici vrtca. Pri tem bomo izbirali naravno okolje kot so: travnik, gozd, poljske poti. Zato prosimo, da ob prihodu otroka v vrtec prinesete rezervna oblačila, ki naj bodo v vrečki. Prav tako vsakodnevno preglejte otroka za pridobitev morebitnih klopov ali drugih pikov.
  • V popoldanskem času bomo bivali na prostem, vendar se skupine pri tem ne bodo mešale.
  • Veliko poudarka bomo dali skrbi zase: pravilna higiena rok z vodo in milom, pravilna higiena kašljanja in kihanja, upoštevanje medsebojne razdalje (kolikor bo le mogoče to prilagoditi starostni stopnji otrok).
  • Vzpodbujamo tudi starše in skrbnike, da se z otroki pogovarjate in ste jim dober vzgled pri higienskih ukrepih. Prav tako se poskušajmo pogovarjati o tem, da se čim manj dotikamo ust, nosu, oči.
  • Otroci naj v vrtec ne prinašajo nobenih igrač (izjema so najmlajši otroci, ki imajo dude ali »tolažbo za spanje«). Le te se bo v ponedeljek shranilo v vrtcu in v petek dalo v pranje in razkuževanje domov.
  • Vsak otrok bo imel označen svoj stol (tudi najstarejše skupine).
  • Prostori se bodo kljub elektronskemu načinu prezračevanja, ki ga ima vrtec, zračili na naraven način.
  • V primeru suma na okužbo s COVID-19, se otroka izolira v zato namenjen prostor. O tem se obvesti starše, ki so dolžni v čim krajšem možnem času otroka prevzeti iz vrtca. Do takrat je v izoliranem prostoru z otrokom strokovna delavka.
  • Komunikacija s starši bo nekoliko drugačna kot smo je bili navajeni, zato vas prosimo za razumevanje. Ob prihodu in odhodu otroka v in iz vrtca bodo posredovane le nujno potrebne informacije. Vse ostale informacije lahko dobite preko elektronske pošte vrtec-cezanjevci@gmail.com ali na telefonski klic 02 580 16 80 (klice bomo vračali).
  • Zaradi lažje komunikacije spremljajte obvestila, ki bodo izobešena na vhodnih vratih, kjer boste vstopali. Prav tako spremljajte spletno stran vrtca http://www.o-cezanjevci.si (zavihek VRTEC).
  • Izjava staršev za vstop otroka v vrtec je do preklica potrebna (posodobljena izjava je na spletno stan naložena v ponedeljek in jo je potrebo vrniti do srede v tekočem tednu).

Verjamemo, da man bo skupaj uspelo tudi v prihodnje.

Jasna Špindler, vodja vrtca