V četrtek smo otrokom iz oddelka drugega starostnega obdobja najprej pripravili video pravljico Kakšne barve je poljubček. Z otroki smo se pogovarjali o barvi poljubčka in odgovori otrok so bili raznoliki. Povedali so, da mislijo, da so pisani, črtasti, rdeči in še marsikakšni.

Otrokom, ki so skozi šolsko leto pridno pripovedovali različne pravljice in pesmice smo podelili bralne Ostržke. Otroci so se jih razveselili in se spomnili tudi na pravljice, ki so jih pripovedovali.

Po vrnitvi v vrtec smo se odločili, da bomo skupaj ob pravljici Žirafe ne znajo plesati glasbeno in plesno ustvarjali. Ustvarili smo rap in zraven vključili ples različnih zvrsti. Ob tem smo se ves čas zabavali in tudi zelo potrudili. Ples smo tudi posneli in vam ga predstavljamo. Žirafe ne znajo plesati

Pripravili: Ines Luknjar in Nina Krajnc