Vrtec je član Mreže gozdnih vrtcev in šol Slovenije s katero upravlja Inštitut za gozdno pedagogiko in ima podporo pri Zavodu RS za šolstvo.

Kot člani Mreže gozdnih vrtcev in šol Slovenije spodbujamo kreativnost, inovativnost, radovednost, sodelovanje in odličnost naših otrok. Težimo k temu, da postane gozd s številnimi pozitivnimi učinki samoumeven del vsakodnevnih dejavnosti in ne le ena od mnogoterih možnosti, ki so otrokom le občasno na voljo. Vzgojitelji redno obiskujemo z otroki bližnji gozd in obenem iščemo pot nazaj k naravi, k večji svobodi gibanja in razmišljanja, ki smo ga včasih že poznali, a ga je izrinil sodoben način življenja.

Gre za celoletni projekt, ki vzpodbuja dejavnosti na prostem. V projektu sodelujejo vsi oddelki vrtca. V okviru tega se bomo skozi vse leto poskušali čim več zadrževati na prostem: v bližnjem gozdu, na travnikih in pozimi na snegu.

V šolskem letu 2017/2018 smo veliko časa preživeli na prostem in tako dosegli zastavljene cilje na področju gibanja in narave. Objavljamo poročilo projekta mreže gozdnih vrtcev za šolsko leto 2017/2018.

POROČILO ZA ŠOLSKO LETO 20172018 – Kopija