Okolica enote vrtca Stara Cesta ima veliko znamenitosti, katere so otrokom predstavili člani TD Stara Cesta-Mekotnjak.Poučili so nas o pomenu Rimskega obeležja, ki se nahaja pred vrtcem, otroci so spoznali, kako je kraj dobil ime Stara Cesta. Otroke so pritegnili kovanci, ki so odtisnjeni v spomeniku. Nato smo se z avtobusom odpeljali naprej do Belega oziroma Svetega Petra. Ta spomenik je bil otrokom zanimiv, saj je bil visok, otroci so si ga ogledali, ga tudi potipali. Ob njem smo si ogledali še staro hišo in se pogovorili, kako so ljudje živeli nekoč.
V Mekotnjaku smo si ogledali Rimske gomile ter se po gozdni poti sprehodili do Ruskega studenca, si ogledali prostor, kjer so nekoč imeli postavljene kolibe in pekarno.