V četrtek, 7. 4. 2016 smo nekaj trenutkov namenili tudi dnevu zdravja. Z otroki smo se strokovne delavke pogovarjale o tem, kako poskrbimo zase, da ostanemo zdravi. V sklopu tega smo z otroki prišli do spoznanja, da je zelo pomembno kako poskrbimo za svojo higieno – umivanje rok. Zato smo se strokovne delavke v posameznih oddelkih tokrat malo zamenjale in preizkusile svojo strokovnost tudi v drugih oddelkih. Brigita Petek se je tako pogovarjala z otroki v kombiniranem oddelku, Nina Kosi je bila v oddelku drugega starostnega obdobja in Jasna Lipovec sem bila pri najmlajših, v oddelku prvega starostnega obdobja. V vseh treh oddelkih smo se pogovorili in nazorno prikazali kako je potrebno pravilno umivati roke.