V sredo, 18. 5. 2016 smo se na šolsko športno igrišče odpravili z namenom, da spoznamo delo policistov, da se preizkusimo v vožnji s poganjalici in kolesi in da pridobimo kakšno novo informacijo.

Na igrišču so nas res pričakali policisti PP Ljutomer in nam predstavili svoje delo. Videli smo stvari, ki jih potrebujejo in uporabljajo pri svojem poklici. In kar je otrokom bilo najbolj všeč? Policijska psička, ki nam je poiskal skrito žogico. Otroci so bili nad psičko zares navdušeni in zato so jih tudi zaploskali.

Kaj smo si novega zapomnili?

Da je po cesti potrebno hoditi umirjeno, ob robu cestišča, da slišimo če se mimo nas pripelje prevozno sredstvo. Zapomnili smo si, da je pri vožnji s kolesom potrebno nositi varnostno čelado. Prav tako smo si zapomnili, da se je v avtomobilu vedno potrebno pripeti.

Predvsem pa smo uživali v vožnji s kolesi in poganjalci, bili na svežem zraku in se gibali, ter tako naredili nekaj malega tudi za naše dobro počutje.