V vrtcu Cezanjevci se je od 16. 5. 2016 do 20. 5. 2016 v kombiniranem oddelku izvajal projekt Naši mali vrtovi.

Z otroki smo najprej poslikali plastenke in lesena korita, ki nam sedaj služijo za vrtove. Nato smo iz travnika nakopali in pripeljali nekaj zemlje ter jo pomešali z zemljo, ki smo jo kupili. Odpravili smo se v gozd, kjer smo poiskali gozdne jagode in izkopali sadike le teh. Nato smo povabili gospo Kaudijo Šalamun, da nam je pomagala pri urejanju vrtov. Skupaj z njo so otroci v korita in plastenke posadili vrtnine (paradižnik, papriko, solato, začimbe, jagode …), ob koncu pa vse to pridno zalili.

Naš namen je bil, da otroke seznanimo s tem, kar je v našem okolju del življenja. Torej, pridelava poljščin s katerimi se vsakodnevno prehranjujemo. Želimo, da so otroci del tega dela, in da prepoznajo vrtnine, ki jih imajo doma na vrtu. Na drugi strani pa je bil tudi cilj, da otroci skozi vse leto skrbijo za vrtove, si jih ogledajo in so pozorni na spremembe. Zato našega projekta še ne zaključujemo, pač pa se bomo skozi vse poletje in kasneje v jesen pogovarjali, opazovali in bomo aktivni na naših malih vrtovih.

Jasna in Nina, strokovni delavki kombiniranega oddelka