V torek, 13.6.2017 je bil za najstarejše otroke vrtca prav poseben dan. Peš smo se med polji in travniki odpravili proti mestu Ljutomer,  kjer  nas je čakal  pomemben obisk. Ustavili smo se pred velikimi vrati mestne zgradbe, v katerih  ima svoje prostore občina. V prostorih sejne sobe so nas pričakali sokovi, prigrizki, baloni in seveda nasmejana in nadvse prijazna  go. županja mag. Olga Karba. Imeli smo nalogo izročiti ji vabilo na prvo zaključno prireditev v novih prostorih vrtca in vabilo za mednarodno zaključno prireditev projekta On the Move, kateri se je čez vso leto izvajal v vrtcu. Županji so otroci imeli veliko za povedati. Tudi to, da se bomo v mestu ustavili  na sladoledu. In potem veselo peš nazaj v vrtec.