Pri nas poznamo buče in jih gojimo že mnogo let. Buče so tudi nepogrešljivi izdelek praznovanja noči čarovnic Zaradi pestrosti plodov so buče čudovit pripomoček ob katerem lahko otroci spoznavajo pestrost narave. Načrtovano dejavnost smo želeli izpeljati v gozdu, vendar smo zaradi slabega vremena dejavnost izvedli v oddelku. Buče smo uporabili za izvedbo naravoslovne dejavnosti, preko  katere so otroci spoznavali rastlino in njeno raznolikost. Otroci so med čiščenjem in odstranjevanjem semen uživali, saj so lahko po svoji volji packali z rokami. Po čiščenju buč so otroci s pomočjo strokovnih delavk, bučam izrezali obraze in vanjo položili čajne svečke. Buče so otroke spremljale vse v počitek, kjer so jim le te pričarale čaroben počitek.

Prispevek pripravili: Sandra Šajnovič in Simona Juterša