Otroci so na temo vreme opazovali, spoznavali in spremljali vremenske pojave. Vsakodnevno v jutranjem krogu smo ugotavljali kakšno vreme imamo in se o njem pogovarjali. Odločili smo se, da si naredimo svojo vremensko uro. Dejavnost je potekala skozi celoten teden. Najprej smo si pobarvali dlani z rumeno barvo in odtisnili na list papirja, potem smo izrezali dlani in naredili sonce. Drugi dan smo nadaljevali z oblaki in z izrezovanjem dežnih kapljic in oblakov. Dejavnost smo končali tako, da smo na oblake nalepili vato, snežinke in dežne kaplje. Vse skupaj smo si izobesili v oddelku, saj bomo pridno spremljali vremenske pojave in si to tudi vsakodnevno označevali.

Otroci in strokovni delavki najbolj čakamo, da bo padal dež, saj se bomo takrat odpravili na sprehod po dežju in veselo skakali po lužah.

Članek pripravili: Sandra Šajnovič  in Simona Juterša