V našem oddelku sta nas obiskali diplomirana medicinska sestra Mihaela Senčar in zobna asistentka Petra Klemenčič. Povedali nam sta, kako skrbimo za naše zobe in pogovarjali o zdravi prehrani. Otroci so seznanjeni, da morajo jesti čim več zelenjave in sadja ter čim manj sladkarij. Zelo dobro je, da pijemo vodo in sok pijemo samo občasno. Na modelu  v podobi krave sta nam prikazali, kako se pravilno čisti ustna votlina. Za konec so si otroci lahko izbirali različne štampiljke, katere so si otroci zaslužili po pravilnem čiščenju zob.

Po obisku smo se veseli odpravili v gozd, kjer je potekala spontana igra z naravnim materialom. S seboj smo si vzeli kanglice in grablje. Pridružili so se nam še ostali otroci oddelkov.

Prispevek pripravili: Sandra Šajnovič in Simona Juterša