Z najstarejšimi otroci iz vrtca smo v tem mesecu posvetili čas, gasilcem. Pogovarjali smo se o njihovem delu, spoznali da gasilci ne pomagajo samo pri požarih, ampak tudi pri drugih naravnih nesrečah. Tako smo spoznali pojem plaz, poplava in potres. Zanimivo, kaj vse se vrti v otroških glavah.

Tudi sami smo za kratek čas postali gasilci. Za to smo si pripravili gasilske avtomobile. Na likovnem področju sodelujemo tudi v natečaju “Naravne in druge nesreče”. Prav tako smo telovadili na to tematiko. Pogledali smo si gasilski dom v Ljutomeru.

Otroci imajo to tematiko radi. Veliko vsega so že poznali, prav tako verjamemo, da so pridobili veliko novih informacij. Predvsem pa je bil naš namen, da otrokom približamo, kako zelo cenimo gasilce in jim na doživet način to tudi prikazati.

Prispevek pripravila: Jasna Lipovec