Tako kot v mnogih vrtcih, smo tudi v našem obeležili Svetovni dan Zemlje. Pogovarjali smo se o planetu Zemlja in o prsti po kateri hodimo, tekamo, ter se z njo igramo.

Otroci iz rdečega oddelka  so v tem tednu naredili  Rimsko cesto, ki je krasila našo vrtčevsko ploščad. Otroci iz vijoličnega oddelka so se potepali po gozdovih in opazovali različne prsti zemlje. Otroci iz oranžnega in zelenega oddelka pa so prav tako izvedeli marsikaj o našem planetu in prsti.

Ob Svetovnem dnevu Zemlje smo vsi otroci iz vrtca s strokovnimi delavkami in pomočjo hišnika zasadili smreko, katero bomo v prazničnem času s ponosom osvetlili. Pomagali smo vsi, mali in veliki in bili na to zelo ponosni. To je bil tudi naš cilj, da otroci aktivno sodelujejo in začutijo zemljo, kot prst.

Prispevek pripravila: Jasna Lipovec

Foto: Nina Krajnc