Danes, 28. 05.2018  je bil dan sonca. Tudi sonce je to moralo vedeti, saj je ves dan močno sijalo. Sonce povečuje veselje do življenja, izboljša počutje in skoraj ni človeka, ki bi se na prijetno sončno jutro odzval negativno.  V  oddelku drugega starostnega obdobja  smo naslikali  vsak svoje sonce. Prav tako so otroci stari od 4-6 let narisali vsak svoje sonce na asfaltnih površinah pred vrtcem. Tudi v pesku smo pustili odtis z narisanim soncem. Na šolskem športnem igrišču pa smo vsi skupaj izdelali sonca. Otroci prav dobro vedo, da nam sonce daje toploto, energijo in svetlobo ter tudi, da so sončni žarki zelo škodljivi in se moramo primerno  zaščititi.

Smo pa na ploščadi ustvarili posebno soncem in tako vse obiskovalce vrtca spomnili na dan sonca.

Skupaj  se imamo lepo!

Prispevek pripravila: Irena Magdič in Jasna Lipovec