Letošnja zima ni najbolj bela, ampak kljub temu smo si z otroci pričarali zimsko vzdušje. Spoznali smo značilnosti zime, snežinke, seznanili s deklamacijo Snežinka, se urili v ugankah, peli pesmice Babica Zima in Snežak, poizkušali različne likovne tehnike – barvanje z barvnim ledom, eksperimentiranje s kapalkami in barvno vodo, barvanje snega, izdelovanje snežaka… Ko pa je zapadel sneg pa se je pokazalo pravo veselje in navdušenje. Na snegu smo eksperimentirali, ugotavljali kakšen je sneg, njegove lastnosti in kaj se zgodi s snegom na toplem. Najbolj pa smo uživali, ko smo drveli s bobom po bregu navzdol. Z otroci se pa strinjamo, da si v prihodnje želimo bolj belo zimo, da bo lahko tudi več rajanja na snegu.

Prispevek pripravila: Simona Trstenjak

Foto: Gabrijela Marič