V oddelku drugega starostnega obdobja (4 – 6 let), smo se v zadnjih štirinajstih dneh veliko pogovarjali o praznikih, ki so pred nami. Kako pomembna so darila, ki jih dobivamo, kakšna so le ta in kaj na koncu koncev šteje največ. Tematiko smo spoznavali skozi zgodbo Samo eno darilo. Otroci so zgodbo začutili in se ob njej veliko pogovarjali. Skozi škatle, velike in majhne, smo poskušali otrokom približati, da veličina darila vedno ne prinese vsega. In prav to je večina otrok začutila.

Vzporedno smo se pogovarjali o tem kako smo DOBRI in smo KUL in kako z majhnimi dejanji pripomoremo k naši družbi. Pomagali smo z različnimi opravili. Prav tako smo na koncu spoznali, da pomagamo tudi na način da koga potolažimo, če le ta pade. Pa naj bo to fizično ali psihično. To, da so otroci vse to začutili nam strokovnim delavkam oddelka veliko pomeni.

Prispevek pripravila: Jasna Špindler

Foto: Nina Krajnc