V oddelku prvega starostnega obdobja smo se preko slikanice pogovarjali o osnovnih pravilih, ki jih moramo upoštevati v prometu. Preko igre so otroci spoznavali osnovne prometne znake, izdelali smo si plakat o prometu in si v temi ogledali kako odsevajo svetlobo odsevni trakovi in kresničke.

Med sprehodom smo opazovali vozila, ki se vozijo po cesti, opazovali smo postavljene prometne znake in posvetili veliko pozornosti varnemu prečkanju čez cesto.

Otroke je vsako jutro pozdravila ročna lutka policist, kateremu so otroci izbrali ime Jaka in je otroke spremljal pri igri.

V igralnici smo si uredili različna cestišča, ob katerih smo postavili prometne znake. Otroci so po njih vozili avtomobile ali se vozili s poganjalci. Med igro smo peli in poslušali pesmi o prometu in veliko likovno ustvarjali.

Otrokom je bila tematika o prometu zelo všeč, zato so pri igri zelo uživali.

Prispevek pripravila: Katja Novak

Foto: Simona Juterša