Zakorakali smo v počitniški mesec avgust in v našem vrtcu preživljamo ustvarjalne dni s smehom in otroško igrivostjo.

Otroci oddelka prvega starostnega obdobja 1-2 let so ustvarjali Ladjice z odtiskovanjem dlani, lepljenjem nalepk in z risanjem na jadra ter naredili ladje iz gobic. Spoznali so tudi novo pesem Barčica po morju plava in ob njej tudi zaplesali. Ladjo so sestavili tudi iz kock in se z ladjicami igrali po igralnici in v vodi. Preizkusili so tudi kateri predmeti plavajo in kateri ne. Otroci so ob tem izredno uživali in se zabavali, odpravili pa so se tudi vsak na sprehod in v petek z vztrajnostjo osvojili vrh hriba.

Otroci oddelka prvega starostnega obdobja 2-3, otroci drugega starostnega obdobja 3-4 in otroci drugega starostnega obdobja 4-6 so bili združeni. Spoznali so športe na olimpijskih igrah in se v njih tudi preizkusili. Igrali so košarko, metali kopje in krogle, imeli štafete, skakali so v daljino in nato imeli tudi podelitev olimpijskih medalj. Košarko so si ogledali tudi v večnamenskem prostoru. Vsak dan so se tudi odpravili na sprehod.

Tako kot vedno smo tudi tokrat bili zelo aktivni in ustvarjalni z otroki.

Prispevek pripravila: Anja Fischer

Foto: Ines Luknjar in Anja Fischer