Kljub temu, da počitnice bliskovito drvijo proti koncu, smo v našem vrtcu še vedno počitniško razpoloženi.

Otroci iz prvega starostnega obdobja stari 1-2 let so v tem tednu spoznavali zgodbo »Počitnice male Fižolčice«. Barvali so predmete, ki si jih je Fižolčica nesla s seboj na morje, ter si izdelali svoje kovčke in jih pobarvali. Zabavali so se tudi ob pesmicah in rajalnih igrah, en dan pa so se pogumno podali z svojimi malimi nogicami na sprehod do Ribičevega mlina, kjer so se tudi igrali.

Medtem pa so se otroci iz prvega starostnega obdobja, stari 2-3 leta zabavali na temo morskega psa. Po hodniku je odmevala pesmica »Baby shark« in veselje ter smeh otrok ob plesu. Izdelali so si tudi čisto svoje morske pse, ter se odpravili z lopatkami in kanticami igrat k Ribičevemu mlinu.

Otroci iz drugega starostnega obdobja pa so se pogovarjali o objemih. Skozi pravljico »Objemi me«, so spoznavali kaj nekomu pomeni objem. Bili so likovno ustvarjalni in tudi gibalno aktivni. Veliko pa so se igrali tudi v gradbenih kotičkih.

Še en teden poln dogodivščin je za nami in drvimo že novim naproti.

Prispevek pripravila: Tamara Jureš

Foto: Katja Novak, Ines Luknjar in Jasna Špindler