8. februarja obeležujemo Slovenski kulturni praznik. Tudi v našem vrtcu se zavedamo pomena kulture in njenega ohranjanja. V tem tednu so otroci v vrtcu v vseh oddelkih z vsakodnevnimi dejavnostmi na različne načine spoznavali kulturo. Brali pesmi, zgodbe in različne besedne igre ter seveda spoznali našega največjega pesnika Franceta Prešerna.

Otroci so prisluhnili Slovenski himni, spoznali pomembnejše zanimivosti o Francetu Prešernu, se tudi spremenili v male Prešerne, ki so delili lepe misli.

Preko slikovnega gradiva in IKT tehnologije so otroci spoznali  našo Slovenijo, glavno mesto, zastavo in grb naše države.

Otroci so bili tudi likovno zelo ustvarjalni. Ustvarili so lepljenko s Prešernovo podobo, lepljenko Slovenske zastave, narisali grb, naredili pihanko in barvali zastave.

Tako so otroci v vrtcu doživeli prijeten kulturno obarvan teden.

Prispevek pripravila: Katja Novak