Drugi počitniški teden je bil filmsko obarvan. V obeh oddelkih so potekale dejavnosti na temo filma.

Mlajši otroci so spoznavali svet risanih filmov. Vsak dan so si ogledali krajši risani film ter se nato igrali v različnih pripravljenih kotičkih na temo iz risanke. V petek so ustvarili kino vzdušje, z zatemnjenim prostorom, vstopnicami in kokicami ter si na ta dan ogledali malo daljši risani film.

Starejši otroci so se v času od 13. 7. – 15. 7. udeležili Grossmanovega festivala v Ljutomeru. Za festival so že v prejšnjem tednu posneli film o dinozavrih. O festivalu so se pred tem tudi pogovorili ter spoznali, kdo je režiser, snemalec, igralec, producent. Na festivalu so se udeležili otroških delavnic ter si pogledali risane filme. Ogledali so si tudi film, ki so ga pripravili v vrtcu.

Za vse otroke je bilo vse skupaj prav posebno doživetje, ki so ga preživeli v prijetni družbi svojih vrtčevskih prijateljev.

Prispevek pripravila: Nina Kosi

Foto: Nina, Simona, Jasna, Gabrijela