V tednu od 8. 8. 2022 do 12. 8. 2022 je bilo v vrtcu razigrano.

Otroci prvega starostnega obdobja so se igrali in raziskovali s svojimi prstki. Skozi cel teden jih je spremljala ročna lutka miška, ki je za otroke predstavljala še dodatno motivacijo. Otroci so preko igre razvrščali žoge po obliki ter si z natikanjem manjših perlic oblikovali frizuro. Miški so pomagali sortirati in razvrščati različne predmete, ji s ščipalko pomagali pripenjati perilo ter natikati hrano na manjše palčke.

Otroci drugega starostnega obdobja pa so se ta teden podali v svet Pike Nogavičke. Brali so zgodbe o Piki, si ogledali film in risanko o Piki Nogavički, ter Piko preko slikovnega gradiva spoznali. Pri Piki je bilo vse drugače, zato je bila tudi vadbena ura kot v Pikinem svetu. Otroci so poligon premagovali malo drugače – gibalne naloge so izvajali vzvratno. Otroci so bili ustvarjalni pri risanju Pike z voščenimi barvicami ter iz različnih gradnikov postavili njeno Vilo Čira – čara. Ker je Pika radovedna raziskovalk, so otroci raziskovali gozd in opazovali živali skozi lupo.

Prispevek pripravila: Katja Novak
Foto: Katja, Gabrijela, Jasna in Žiga