Kljub muhastemu vremenu nismo obupali. Naše igralnice so se spremenile v telovadnice, večnamenski prostor je bil kot vedno obiskan, na hodniku pa je prav tako bilo živahno. Ko je sonce pokukalo izza temnih oblakov smo hitro smuknili v gozd, na sprehod ali na kolo. Telovadili pa smo tudi v šolski telovadnici.

Igrali smo se z žogami, baloni, padalom. Premagovali smo umetne in naravne ovire. Urili smo tako motorične kot tudi funkcioalne sposobnoti. Ob vsem tem pa smo se zabavali.

Zavedamo se, da šport pozitivno vpliva na razvoj in socializacijo človeka v družbi. Vendar pa je zelo pomembno na kakšen način otrokm šport predstavljamo. Zato se strokovni delavci vrtca trudimo skozi vse leto biti dober vzgled ter športne aktivnosti voditi skozi igro, smeh in zabavo.

Evropski teden športa je sicer za nami, a kljub temu se bodo v našem vrtcu gibalne aktivnosti vrstile dan za dnem.

Prispevek pripravila: Jasna Špindler in Žiga Smodiš

Foto: Nina Kosi, Žiga Smodiš, Katja Novak