Teden otroka je bil tudi v našem vrtcu poln dogodivščin in druženja s prijatelji.

V vseh oddelkih smo dejavnosti posvetili osrednji temi letošnjega tedna otroka: Skupaj se imamo dobro.

Pogovarjali smo se o prijateljstvu, kaj s prijatelji počnemo in kako se ob tem počutimo. Otroci so se igrali socialne igre prijateljstva, rajalno-gibalne igre, skupaj telovadili in plesali, ustvarjali, raziskovali, se sproščeno in spontano igrali igre vlog.

Na temo, zakaj smo radi skupaj v vrtcu, smo ustvarjali plakate, s katerimi smo okrasili naš vrtec, ki je v tem tednu praznoval svoj šesti rojstni dan.

Vsi oddelki smo sodelovali na likovnem in plesnem natečaju.

Starejši otroci so posneli zvočne posnetke na tematiko – kako v našem narečju izgovorimo: skupaj se imamo dobro, udeležili pa so se tudi dneva športa za najmlajše.

Prispevek pripravila: Nina Kosi

Foto: Nina Kosi, Irena Magdič, Žiga Smodiš, Katja Novak.