V počitniških dneh si vsak dan najdemo čas za pogovor, igro in sproščene dejavnosti, ki so otrokom zanimive in zabavne.

Otroci oddelka prvega starostnega obdobja (1-3 let) so prisluhnili pesmi Barčica po morju plava in si iz papirja izdelali svojo barčico. Naslikali so morje in vanj prilepili vse, kar v morju plava. Preko računalnika so prisluhnili pravljici Bobek in barčica in se igrali igre vlog z lutkami. Otroci so uživali tudi ob igri z vodo v vodnih kotičkih.

Otroci oddelka drugega starostnega obdobja (3-6 let) so uživali ob tematiki Barve poletja. Otroci so se vsak dan pogovarjali o barvah poletja, mešali barve in slikali na kocko ledu. Izrezali so si ribice in jih po barvah razvrstili v svoje akvarije. Ob slikanju na večjo površino papirja so opazovali mešanje barv. Vsak otrok si je izdelal svojo lučko iz papirja. Otroci so premagovali poligon v telovadnici in se igrali različne gibalne igre.

Vsak dan smo se odpravili tudi na prosto, na krajši sprehod, se igrali na igralih in ploščadi…

Vsak dan je bil zanimiv, sproščen, igriv in nekaj posebnega za otroke.

Prispevek pripravila: Gabrijela Marič

Foto: Nina Kosi, Dolores Kosič, Katja Novak, Nataša Bavec