Najpogostejše otroško vprašanje je »Zakaj?« Temu pa sledi odgovor: »Zato.« Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari. Vodi nas k odkrivanju sveta okoli nas. Otroci so radovedni. Skozi igrivo raziskovanje zadovoljujejo svojo radovednost in jo tako razvijajo.

V našem vrtcu smo iskali odgovore na različna vprašanja. Spraševali smo se zakaj medved vso zimo prespi, kaj mu najbolj prija, s čim se prehranjuje in kako se obnašamo, če se srečamo z medvedom. Zanimalo nas je, zakaj kača nima nog, kako se giba in oglaša ter zakaj imamo strah pred kačami. Najstarejši otroci so spoznavali bobra.

Zanimivosti smo iskali v različni literaturi, prebrali veliko zgodb ter peli pesmi o živalih. Vsi otroci so aktivno sodelovali pri  izdelavi plakatov.

Radovednost vodi v ustvarjalnosti otrok, zato bodimo radovedni skozi vsa življenjska obdobja in bodimo našim otrokom vzgled.

Prispevek pripravila: Gabrijela Marič

Foto: Irena Magdič, Nina Kosi, Katja Novak, Nina Krajnc