Poletne počitnice so, vendar v vrtcu vseeno uživamo, se zabavamo, ter smo ustvarjalni in raziskovalni.

V oranžni igralnici so se družili otroci 1. starostnega obdobja (1 – 2 let) in otroci kombiniranega oddelka (2 – 4 let).

Teden je bil obarvan s tematiko o prijateljstvu. Pogovarjali smo se o prijateljih, se igrali skupne igre, ki smo jih povezali s plesom, glasbo, ustvarjanjem in domišljijo.

V vijolični igralnici so se družili otroci iz kombiniranega oddelka (2 – 5 let) in otroci iz drugega starostnega obdobja (5 – 6 let).

Spoznavali so rastlino sončnico, prisluhnili različnim pravljicam in deklamaciji na dano tematiko, se ob tem likovno izražali, ter raziskovali naravno okolje.

Otroci so v obeh oddelkih lahko vsakodnevno izbirali tudi med preostalimi ponujenimi kotički, kateri so jih spodbujali k raziskovanju, učenju in ustvarjanju. Otroci so tako oblikovali znanje na svojih izkušnjah in v interakciji z drugimi.

Teden smo zaključili igrivo in sproščeno.

Prispevek pripravila: Dolores Kosič

Foto: Jasna Špindler, Mihaela Makoter, Nina Kosi